Lift Med Rybnik
 

zadzwoń
+48 32 440 88 99

UMÓW WIZYTĘ ONLINE
Lift Med w mediach społecznościowych Facebook Instagram YouTube

Chirurgia ogólna Dodaj do schowka ofert

 

Chirurgia - dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym.

W zakresie chirurgii ogólnej i onkologicznej przeprowadzane są wszystkie zabiegi operacyjne narządów jamy brzusznej: pełny zakres chirurgii żołądka, zabiegi resekcyjne trzustki, jelita grubego, zarówno w trybie planowym, jak i w przypadkach nagłych, również wykonujemy pozostałe zabiegi onkologiczne (w zakresie tarczycy, guzy tkanek miękkich oraz diagnostykę). Osiową działalnością oddziału jest chirurgia małoinwazyjna. Wykonywane są w pełnym zakresie laparoskopowe zabiegi usunięcia pęcherzyka żółciowego, wyrostka robaczkowego, niedrożności, perforacje wrzodowe, operacje przepuklin pachwinowych i brzusznych oraz resekcje w zakresie jelita grubego.

LEKARZE:

lek. Iwona Pawełczyk

lek. med. Gustaw Blacha

ZABIEGI:

 • Operacja przepukliny brzusznej
 • Nacięcie ropnia odbytu, drenaż przetoki w znieczuleniu miejscowym
 • Operacyjne usunięcia guzka piersi
 • Operacja żylaków odbytu
 • Podwiązanie żylaków odbytu
 • Usunięcie zakrzepu brzeżnego okołoodbytowego
 • Zabieg wycięcia torbieli pilonidalnej (włosowatej)
 • Zabiegi lecznicze i estetyczne skóry
 • Oczyszczenie/wycięcie rany
 • Opracowanie przewlekłej rany
 • Szycie rany
 • Usunięcie szwów
 • Zmiana opatrunku suchego
 • USG jamy brzusznej

Operacja przepukliny brzusznej – jest jedynym sposobem leczenia przepukliny, zabieg prowadzi do zamknięcia powstałej w wyniku choroby przestrzeni w obrębie jamy brzusznej, niwelując ból, dyskomfort oraz nieestetyczne uwypuklenie przeszkadzające osobom dotkniętym tym schorzeniem. W ramach pomocy naszym pacjentom przeprowadzamy: operację przepukliny kresy białej, przepukliny pępkowej oraz pachwinowej jednostronnej z użyciem lub bez użycia siatki – będącej nowoczesnym rozwiązaniem, pozwalającym na skrócenie czasu potrzebnego na rekonwalescencję. Klinika oferuje zabiegi wykonane ręką doświadczonych chirurgów oraz kompleksową opiekę szpitalną. W ramach świadczonych przez nas usług, znajduje się także plastyka przepukliny pooperacyjnej.

Operacyjne usunięcia guzka piersi – zabieg polegający na usunięciu guzka, nie tylko stwarzającego ryzyko wystąpienia choroby nowotworowej, ale także powstałego na skutek zmian o charakterze łagodnym. Nowoczesne metody usuwania niewielkich guzków piersi, pozwalają na przeprowadzenie zabiegu przy użyciu znieczulenia miejscowego. Nasi lekarze w sposób rzetelny udzielają niezbędnych informacji oraz dokonują profesjonalnej diagnostyki.

Operacja żylaków odbytu – na chorobę hemoroidalną zapada coraz więcej osób, obecnie z powodu tej dolegliwości cierpią przede wszystkim pacjenci prowadzący siedzący tryb życia, jak również kobiety w ciąży i po porodzie. Zabieg operacyjny przeprowadza się w zaawansowanym stadium choroby, natomiast metody jego wykonania dobierane są przez wzgląd na dobro pacjenta i jego szybki powrót do zdrowia. Klinika LiftMed oferuje nowoczesne rozwiązania, służące leczeniu choroby hemoroidalnej oraz opiekę doświadczonego zespołu profesjonalistów.

Podwiązanie żylaków odbytu – metoda alternatywna wobec operacyjnego leczenia żylaków odbytu. Zabieg wykonuje się przy użyciu specjalnej gumki, odcinającej dopływ krwi do zmienionej tkanki, powodując tym samym jej obumarcie oraz wydalenie w naturalny sposób. Zaletą podwiązania żylaków odbytu jest krótszy, w stosunku do operacji, czas na rekonwalescencję i zmniejszone dolegliwości bólowe występujące po zabiegu.

Usunięcie zakrzepu brzeżnego okołoodbytowego – zabieg uwalnia od silnego, nagłego bólu, powstałego w wyniku wykształcenia się zakrzepu. Leczenie tej dolegliwości polega na nacięciu powstałego w ten sposób guzka, zapobiega to wytworzeniu się większych zmian, przybierających często postać fałdów okołoodbytniczych. Usunięcie zakrzepu wykonuje się przy użyciu znieczulenia miejscowego.

Zabieg wycięcia torbieli pilonidalnej (włosowatej) – Wystąpienie torbieli uwarunkowane jest wieloma czynnikami, można do nich zaliczyć: bujne owłosienie ciała, nadmierna potliwość lub zwiększona masa ciała. Choroba przejawia się najczęściej jako guzek lub torbiel występujący wzdłuż szpary pośladkowej. Powoduje tym samym ból i problemy występujące podczas długiego siedzenia.

Klinika oferuje zabieg całkowitego usunięcia torbieli, wykorzystując metodę chirurgiczną. Jest to trwały sposób pozbycia się torbieli, alternatywny wobec leczenia poprzez nacięcie oraz usunięcie treści ropnej, nie gwarantującej całkowitego wyleczenia oraz uniknięcia powstawania dalszych zmian. Po przeprowadzonym zabiegu zaleca się stosowanie antybiotyku i zachowanie dokładnej higieny miejsc intymnych.

Zabiegi lecznicze i estetyczne skóry – Centrum Medyczne Lift-Med specjalizuje się w realizowaniu zabiegów leczniczych oraz estetycznych skóry. Do najczęściej występujących problemów, z którymi borykają się nasi pacjenci należą wszelkiego rodzaju zmiany.

W naszej ofercie znajdują się obecnie zabiegi chirurgicznego usunięcia:

 • kaszaka
 • modzeli
 • nagniotka
 • odcisku
 • tłuszczaka
 • włókniaka
 • znamienia skórnego
 • klinowego usunięcia części wrastającego paznokcia
 • nacięcia ropnia z drenażem
 • usunięcia ciała obcego

Usunięcie wszelkich zmian skórnych na charakter profilaktyczny, zapewnia także komfort pacjentom, dla których znamiona lub kaszaki stanowiły poważny problem estetyczny. Nasi lekarze ocenią i zbadają zmiany wyglądające niepokojąco, zalecą również odpowiednią metodę leczenia. Należy pamiętać, że wczesne zdiagnozowanie oraz usunięcie zmian, może uchronić przed wystąpieniem w przyszłości nowotworów skóry.

Oczyszczenie/wycięcie rany – rany oczyszcza się w celu usunięcia zabrudzeń oraz martwej tkanki, które mogłyby zakłócić proces gojenia się. Klinika LiftMed dba o prawidłową opiekę nad swoimi pacjentami, oferując różne sposoby oczyszczania i opatrzenia ran. Metody wykorzystywane w tym celu to: metoda chirurgiczna, autolityczna i enzymatyczna, które odpowiednio dobrane przyspieszają proces gojenia się rany. Zabieg przeprowadzany jest w sposób najmniej bolesny dla pacjenta.

Opracowanie przewlekłej rany – ranami przewlekłymi nazywany te, które wymagają leczenia oraz goją się przez okres dłuższy niż 8 tygodni. Na proces wygojenia rany ma wpływ wiele czynników. Nowoczesne leczenie ran przewlekłych jest procesem etapowym, łączącym w sobie leczenie chirurgiczne, farmakologiczne, a także zastosowanie odpowiedniego opatrunku, zapewniającego prawidłową odnowę tkanek.

Szycie rany – Klinika LiftMed oferuje szycie ran powstałych w wyniku różnego typu urazów. Najczęstszymi z występujących są rany cięte. Lekarz wybiera metodę szycia, zależnie od wielkości powstałego uszkodzenia skóry i jego głębokości. Odpowiednio dobrana technika pozwala na szybkie wygojenie się rany oraz pozostawienie jak najmniejszych blizn. Zapewniamy szycie ran do 3 cm oraz powyżej.

Szycie rany twarzy – w przypadku tego zabiegu, niezwykle ważne jest doświadczenie lekarza. Rany twarzy wiążą się bowiem z możliwością wystąpienia większego krwawienia, niezwykle istotny jest również wybór odpowiedniej metody. Nasi specjaliści zapewniają osiągnięcie zadowalającego efektu estetycznego, niwelując ryzyko powstawania blizn.

Usunięcie szwów – personel naszej kliniki, oprócz szycia ran oraz ich opatrzenia, zajmuje się również usuwaniem szwów. Zabieg przeprowadzany jest sprawnie i szybko oraz w sposób najmniej uciążliwy dla pacjenta.

Zmiana opatrunku suchego – zmiana opatrunku powinna przebiegać w sposób najbardziej komfortowy dla pacjenta. Doświadczone ręce naszych specjalistów wykonują zabieg bezboleśnie. Zapewniamy jednocześnie profesjonalną opiekę medyczną i kontrolujemy przebieg leczenia pooperacyjnego.

USG jamy brzusznej – oferowane jest nie tylko dla osób ze wskazaniem do tego badania, ale również dla wszystkich pacjentów, chcących profilaktycznie poddać się zabiegowi, w celu wykrycia wszelkich nieprawidłowości w obrębie jamy brzusznej. Usg pozwala na kontrolę stanu organów takich jak: wątroba, nerki lub woreczek żółciowy. Badanie jest całkowicie bezbolesne, przed jego wykonaniem zaleca się unikanie ciężkostrawnych potraw. Personel Kliniki LiftMed posiada najnowocześniejsze urządzenia diagnostyczne, zapewniające szybkie i skuteczne wykrycie wszelkich nieprawidłowości.

Czym jest chirurgia naczyniowa?

Najprościej rzecz ujmując chirurgia naczyniowa jest dziedziną medycyny zajmującą się rozpoznawaniem oraz leczeniem wszelkich chorób związanych z patologią zarówno naczyń krwionośnych jak i limfatycznych. Do najważniejszych z chorób tych należy miażdżyca, zakrzepica żył, zespół stopy cukrzycowej, zator tętnicy płucnej lub przewlekła niewydolność żył. Celem badania jest natomiast wykrycie potencjalnego występowania skrzeplin w żyłach górnych i dolnych kończyn, określenie kierunku przepływu krwi, zdiagnozowanie nieprawidłowości w budowie naczyń krwionośnych oraz niewydolności żył kończyn dolnych.

USG Doppler w leczeniu żylaków kończyn dolnych

USG Doppler jest badaniem polegającym na wykorzystaniu tzw. efektu Dopplera. Pozwala ono w dużym stopniu ocenić stan naczyń krwionośnych, w tym tętnic i żył. Badanie to zazwyczaj wykonywane jest u osób z podejrzeniem miażdżycy oraz zatorów tętniczych. Wskazaniem do wykonania USG Doppler jest także podejrzenie tętniaka.
Określenie stanu żył i tętnic dzięki USG Doppler pozwala m.in. zapobiegać tak groźnym powikłaniem jak udar mózgu oraz zatorowość płucna czy zawał serca. Jak wspomniano jednym ze wskazań przeprowadzenia badania jest obrzęk kończyn dolnych oraz uczucie ciężkości nóg wraz ze zwiększeniem ich obwodu.
Efekt Dopplera polega na powstawaniu różnic w częstotliwościach fali znajdującej się w ruchu, względem obserwatora. Fala ultradźwiękowa wysyłana jest przy pomocy specjalnej głowicy oraz pokrytego nią żelu kontaktowego. Wprowadzona do tętnicy fala ultradźwiękowa odbija się od płynącej krwi wracając do głowicy, która przekazuje sygnał do aparatu ultrasonograficznego Dzięki badaniu lekarz poznaje nie tylko kierunek ale i prędkość przypływu krwi.

Przebieg badania

USG Doppler przeprowadzane jest zarówno w pozycji stojącej jak tez leżącej. Do wykonania badanie nie potrzeba szczególnego przygotowania ze strony pacjenta. Wynik USG jest dostępny natychmiast po przeprowadzeniu badania wraz z dokładnym opisem lekarskim. Badanie USG dopplerowskim jest zabiegiem bezbolesnym i nieinwazyjnym. Nie istnieje też żadne niebezpieczeństwo podczas jego wykonywania, dlatego można je z powodzeniem przeprowadzać u osób starszych oraz kobiet w ciąży.

Wpisy cennika powiązane z ofertą

Zapraszamy do przeglądania pełnego cennika.
Nazwa usługi
Cena
Konsultacja chirurga dziecięcego
180 zł
Konsultacja chirurgiczna
180 zł
Wycięcie wrastającego paznokcia (znieczulenie miejscowe)
od 500 zł
Pobranie węzła chłonnego do badania histopatologicznego (znieczulenie miejscowe)
od 1500 zł
 
 

Znajdź nas Cegielniana 14, Rybnik

Karta prezentowa

Karta Prezentowa Lift Med Rybnik
 
 


Adres


Lift-Med
ul. Cegielniana 14
44-200 Rybnik


Godziny otwarcia


Czynne poniedziałek - piątek
Poradnie 800 - 2100
Szpital 800 - 2100
Punkt pobrań:
pon., śr. - pt. 800 - 1200
wt. 730 - 1200
RodoPolityka prywatności RODO
Telefony


Telefon główny
+48 32 440 88 99

Medycyna estetyczna
+48 325 005 005

Stomatologia
+48 325 005 125

Maile


Rejestracja
rejestracja@liftmed.pl

Medycyna estetyczna
medycynaestetyczna@liftmed.pl

Stomatologia
stomatologia@liftmed.pl

Informacja o plikach Cookies

Nasza strona używa plików cookies w celu ułatwienia jej używania i prowadzenia statystyk. Dowiedz się więcej w naszej polityce prywatności. Zaakceptuj lub dostosuj swoje preferencje plików cookies.

Niezbędne pliki cookie

Podstawowe plik używane do przez serwer oraz stronę do poprawnego działania.

Pliki cookie od statystyk

Pliki używane do prowadzenia statystyk odwiedzin na stronie.

Marketingowe pliki cookie

Pliki używane w przypadku aktywnej kampanii reklamowej dla strony.

DOSTOSUJ ODRZUĆ WSZYSTKIE AKCEPTUJ WSZYSTKIE
Wykonanie ActivePage.pl
Wiryualny spacer
Ofert w schowku
kreator wizyty