Karboksyterapia to technika podawania dwutlenku węgla CO2 w sposób kontrolowany za pośrednictwem specjalnego urządzenia. Metoda ta stosowana była już w latach 30-tych ubiegłego wieku. Dwutlenek węgla jest dzisiaj lekiem na zmarszczki, cellulit i rozstępy. Lecząc dwutlenkiem węgla miażdżycę czy cukrzycowe owrzodzenia lekarze dostrzegli, że gaz podawany pod skórę przy okazji poprawia jej stan i wygląd. Stosowany w skórze, dwutlenek węgla silnie poprawia elastyczność i napięcie, likwiduje zmarszczki i stymuluje produkcję kolagenu.
Podczas zabiegu gaz za pomocą cienkiej igły jest aplikowany bezpośrednio pod skórę. W krótkim czasie rozchodzi się po tkankach i powoduje delikatne uwypuklenia, które szybko znikają. Najlepsze efekty daje zabieg wykonywany w kilku seriach. Na efekty karboksyterapii w leczeniu rozstępów, wiotkości skóry, cellulitu czy nadmiaru tkanki tłuszczowej trzeba czekać od 6 do 12 tygodni. Ale już regeneracja skóry w okolicach oczu może potrwać kilka minut i już po jednej wizycie widoczne są efekty.
Wskazania do zabiegu:
- cellulit (PEFS)
- miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej
- wspomaganie terapii dietetycznych
- zwiotczenie skóry i tkanki podskórnej po porodzie
- zwiotczenie skóry związane z wiekiem
- zaburzenia krążenia – tzw. „zimne ręce, zimne stopy”
- rewitalizacja skóry (odmłodzenie)
Przeciwwskazania:
- ciąża
- ciężkie choroby serca
Zabieg:
czas zabiegu – ok. 30 min, częstotliwość – dobierana indywidualnie przez lekarza, ilość zabiegów – 6-10 dobierana indywidualnie w zależności od wskazań.
Zalety:
- brak objawów ubocznych
- przy pierwszych zabiegach niewielka bolesność, potem ustępująca
- terapia bardzo dobrze przebadana pod względem mechanizmów działania i efektów terapeutycznych