Lift Med Rybnik
 

zadzwoń
+48 32 440 88 99

UMÓW WIZYTĘ ONLINE
Lift Med w mediach społecznościowych Facebook Instagram YouTube

Lifting wolumetryczny Dodaj do schowka ofert

 

Z wiekiem pogarsza się wygląd skóry wynikający głównie z ubytku naturalnego kwasu hialuronowego. Pojawiają się zmarszczki, twarz traci swój owal, policzki ulegają zapadnięciu. Dochodzi do utraty proporcji i ubytków objętościowych w obrębie twarzy i ciała. Jest to również wynikiem zaniku tkanki podskórnej, starzenia się tkanki mięśniowej (wiotczenie mięśni) i tkanki kostnej (np. pogłębianie się oczodołów). Efekty te nasila siła grawitacji, co w rezultacie zakłóca harmonijny wygląd.

Lifting wolumetryczny polega na wstrzykiwaniu przez lekarza odpowiedniego kwasu hialuronowego, przeznaczonego do zabiegów wolumetrycznych. Iniekcji dokonuje się przy pomocy igły lub kaniuli, powodując natychmiastowe zwiększenie objętości np. w okolicy zapadniętych policzków, skroni, konturu żuchwy czy brody. Zabiegi w obrębie kości policzkowych i okolicy jarzmowej uzupełniając utraconą objętość, prowadzą do uzyskania oczekiwanego efektu liftingu policzków i fałdów nosowo-wargowych, co odbudowuje również kontur żuchwy. Poprawa objętości brody i okolicy podbródka wyrównuje profil. Kwas hialuronowy stosowany do wolumetrii poprawia jednocześnie jakość skóry nad miejscem korekty, czyniąc ją bardziej gładką i elastyczną. Podobnie jak po zabiegu mezoterapii z kwasem hialuronowym.

Preparaty kwasu hialuronowego mogą zawierać dodatek substancji znieczulającej – lidokainy, co czyni zabieg wolumetryczny praktycznie niebolesnym. Technika wstrzyknięć z zastosowaniem kaniuli również ogranicza doznania bólowe, które można zupełnie wyeliminować stosując na 30 minut przed zabiegiem krem znieczulający. Podczas zabiegu może pojawić się niewielkie uczucie „rozpierania” w warstwie podskórnej, a po zabiegu nieznaczna tkliwość lub bolesność tej okolicy. Czasem wystąpić może opuchlizna lub zaczerwienienie, które ustępuje w ciągu kilku godzin.

Efekty liftingu wolumetrycznego widoczne są natychmiast po zabiegu i utrzymują się maksymalnie do 12-18 miesięcy. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do normalnego życia.

Lekarz dokonuje analizy objętościowej twarzy. Kwas hialuronowy wprowadzany do tkanki podskórnej przy pomocy igły lub kaniuli unosi zapadnięte rejony twarzy oraz pozwala na podkreślenie naturalnych wyniosłości, łagodzi nierówny kontur twarzy, uzupełnia braki objętościowe np. na grzbiecie nosa, okolicy brody (poprawa profilu twarzy w przypadku brody cofniętej), skroni i płatków uszu. Lifting wolumetryczny daje efekt porównywalny do operacji plastycznej.

Zalecenia pozabiegowe

Zaraz po zabiegu nie zaleca się nakładania makijażu, poddawania się zabiegom kosmetycznym, masażom twarzy oraz innym procedurom i zachowaniom związanym z uciskiem okolicy poddanej ostrzyknięciu. W ciągu kilku następnych godzin (do kilku dni) należy unikać wystawiania się na ekstremalne temperatury (intensywne i długotrwałe zimno, sauna, promieniowanie UV).

Przeciwwskazania oraz działania niepożądane

m.in. ciąża i karmienie piersią, stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik aktywny), choroby nowotworowe oraz choroby o podłożu autoimmunologicznym, skłonność do powstawania blizn przerostowych i nadwrażliwość na składniki preparatu.

Wskazania

Modelowanie kości policzkowych oraz utrata objętości i symetrii różnych partii twarzy, zaburzenia jej harmonijnych rysów.

 
 

Znajdź nas Cegielniana 14, Rybnik

Karta prezentowa

Karta Prezentowa Lift Med Rybnik
 
 


Adres


Lift-Med
ul. Cegielniana 14
44-200 Rybnik


Godziny otwarcia


Czynne poniedziałek - piątek
Poradnie 800 - 2100
Szpital 800 - 2100
Punkt pobrań:
pon., śr. - pt. 800 - 1200
wt. 730 - 1200
RodoPolityka prywatności RODO
Telefony


Telefon główny
+48 32 440 88 99

Medycyna estetyczna
+48 325 005 005

Stomatologia
+48 325 005 125

Maile


Rejestracja
rejestracja@liftmed.pl

Medycyna estetyczna
medycynaestetyczna@liftmed.pl

Stomatologia
stomatologia@liftmed.pl

Wykonanie ActivePage.pl
Wiryualny spacer
Ofert w schowku
kreator wizyty